Menu

TEST

Archiwa

„Żona_22” – Melanie Gideon

Nowoczesna książka dla nowoczesnych kobiet. Taka właśnie jest „Żona_22” Melanie Gideon. Oprócz osadzenia w dzisiejszych realiach, gdzie króluje internet i życie w portalach społecznościowych, jest to też spojrzenie na życie rodzinne i powrót do uczuć, które sprawiły, że dwoje ludzi jest razem.

Książka opowiada o 40-latce, mężatce i jej najbliższej rodzinie. To także opowieść o małżeństwie i wkradającej się rutynie, o braku czasu na pielęgnowanie wzajemnych relacji oraz o tym, że można po latach zakochać się w sobie na nowo. Wiele przemyśleń i cennych wskazówek to dodatkowy atut książki, której fabuła rozpoczyna się od tego, że główna bohaterka Alice Buckle została zaproszona do wzięcia udziału w internetowym badaniu. Dotyczy ono sprawdzenia kondycji małżeństwa z wieloletnim stażem w XXI wieku. Oprócz tego Alice otrzymuje swojego prywatnego asystenta, z którym relacje szybko stają się znacznie bliższe niż powinny być. Ta internetowa znajomość staje się punktem wyjścia do przemyśleń o małżeństwie i wzajemnych relacjach. Ta znajomość pokazuje także, że można pokochać się na nowo i inaczej spojrzeć na swoje życie, znajomych i rodzinę, niż tylko z perspektywy Facebooka czy Twittera.

Książka ta to przyjemna lektura, która spodoba się wszystkim, którzy lubią spokojną literaturę obyczajową. Lektura książki będzie również dobrą rozrywką, ponieważ nie brakuje tu dobrego humoru oraz zabawnych sytuacji.

Copyright (c) 2012.