Menu

TEST

Archiwa

„Złodziejka mojej córki” – Rexanne Becnel

Autorka znana jest z pisania romansów z historycznym tłem. Ta książka jest nowością w jej twórczości, ponieważ to jej pierwsze połączenie dramatu psychologicznego, powieści obyczajowej oraz kryminału. Właśnie taka jest książka „Złodziejka mojej córki”, autorstwa Rexenne Becnel.

Książka podzielona jest na trzy części, wyraźnie zróżnicowane językowo, co dodatkowo podkreśla, że każda z nich to opowieść innej kobiety. To właśnie one są bohaterkami książki i to one opowiadają ze swojej perspektywy tę samą historię. Wydarzyła się ona pod koniec lat 80-tych XX wieku. Był to tragiczny w skutkach wypadek samochodowy, spowodowany przez nastolatkę, będącą pod wpływem alkoholu i narkotyków. W wyniku tej kolizji zginęła mała dziewczynka, jedyna córka Diane. Kobieta sama trafiła w stanie krytycznym do szpitala, ale po wyjściu z niego nie potrafiła pogodzić się z prawdą, przez co rozpada się jej małżeństwo. Ona sama żyje przeszłością, ale nadarza się okazja pracy w CAJA organizacji dbającej o interesy dzieci z patologicznych rodzin przekazanych do opieki społecznej. Podczas wykonywania swoich zadań trafia na akta, już teraz dorosłej kobiety, która spowodowała w przeszłości wypadek. Ma ona trafić do więzienia, a jej dziecko ma zostać oddane do adopcji. Bohaterka dojrzewa do decyzji zaadoptowania dziewczynki, jak również stara się za wszelką cenę odseparować ją od jakichkolwiek kontaktów z biologiczną matką.

Nie jest to książka, która moralizuje, ale za to pozostawia wiele otwartych pytań, na które samemu trzeba sobie odpowiedzieć. Dlatego też warto się za nią zabrać, gdy ma się więcej czasu na przemyślenia, ponieważ kwestie śmierci, czy też wybaczanie nie są sprawami łatwymi dla nikogo.

Copyright (c) 2012.