Menu

TEST

Archiwa

„Zew pustyni” – Teresa Fortis

Arabia Saudyjska nadal budzi ogromne zainteresowanie ze względu na swe zwyczaje oraz bardzo rygorystyczne prawa względem kobiet. Jest to kraj, gdzie traktuje się je przedmiotowo i w sposób odhumanizowany, a bardzo dobrze przedstawia te zwyczaje reportaż Teresy Fortis pod tytułem „Zew pustyni”.

Książka ta to relacja młodej Szwajcarki, która przez kilka lat pracowała jako stewardessa w Saudyjskich Liniach Lotniczych. Jest to smutna opowieść o zniewoleniu oraz o tym, jak kobieta może trafić do więzienia na swoje własne życzenie. Autorka, tak jak wiele innych młodych kobiet z Europy, pracuje jako stewardessa, ale jej obowiązki na tym się nie kończą, ponieważ pod wpływem nacisków podejmuje decyzję o pracy „na drugi etat”. Tą pracą jest świadczenie usług seksualnych bogatym Arabom, którzy płacą dużo, jak również potrafią docenić dziewczynę kosztownymi podarunkami.

„Zew pustyni” to reportaż, który porusza. Ukazuje jak niewiele w świecie arabskim znaczy kobieta oraz jak niewiele przysługuje jej praw. Dodatkowo zmusza on do zastanawianie się nad tym, gdzie są granice i czy tak naprawdę warto je przekroczyć tylko dlatego, aby zarobić więcej pieniędzy. Jest to ciekawa pozycja, po którą warto sięgnąć.

Copyright (c) 2012.