Menu

TEST

Archiwa

„Zbrodnia i kawa” – Veit Heinichen

Czy kawa może mieć coś wspólnego ze zbrodnią? Okazuje się, że tak, jeśli chodzi o najrzadszy i najdroższy jej gatunek, dający niezwykły napar. Dlaczego wystąpiło takie połączenie, przekonają się wszyscy czytelnicy, którzy sięgną po najnowszą książkę Veita Heinichena.

Akcja książki „Zbrodnia i kawa” dzieje się w Treście, a dokładniej rozpoczyna się w Zatoce Triesteńskiej.  To właśnie tutaj zostały wyłowione zwłoki mężczyzny, o którym nic początkowo nie wiadomo. Zastanawiające staje się to, że w praktycznie w tym samym czasie, zostaje skradziona luksusowa kawa, będąca najdroższym i najlepszym gatunkiem na świecie. Czy jest to zwykły zbieg okoliczności, czy jednak zamierzone działanie?  Wyjaśnić to będzie próbował komisarz Proteo Laurenti. Początkowo nie traktuje tej sprawy priorytetowo, bo nic nie wskazuje na to, że może wydarzyć się coś jeszcze. Sprawy nabierają biegu, gdy okazuje się, że wyłowionym mężczyzną jest niemiecki producent filmowy. Ten fakt budzi w komisarzu wiele wątpliwości, tym bardziej że w podobnym czasie otrzymuje on polecenie służbowe odnalezienia szantażysty posłanki do brytyjskiego parlamentu , którym jest młody mężczyzna właśnie z Triestu. W sprawę posłanki dodatkowo angażuje się dziennikarka, która przylatuje tu z Londynu i niespodziewanie bierze udział w niebezpiecznych dla niej wydarzeniach.

Jak widać autor książki narzucił swojemu bohaterowi wiele obowiązków, dzięki czemu fabuła książki jest intrygująca i wciągająca. Z pewnością „Zbrodnia i kawa” nie zawiedzie fanów pisarstwa Veit Heinichena, gdyż podobnie jak poprzednie jego książki jest dobrze napisana i trzyma w napięciu. Poza tym postać komisarza Proteo Laurentiego należy do ciekawych, gdyż jest człowiekiem nie pozbawionym wad i słabości.

Copyright (c) 2012.