Menu

TEST

Archiwa

„Zamieć śnieżna i woń migdałów” – Camila Lacberg

Szwedzka seria kryminałów Camili Lacberg została wzbogacona o kolejne wydanie, książkę, jaką jest „Zamieć śnieżna i woń migdałów”. Zdecydowanie można powiedzieć, że zaliczyć ją należy raczej do opowiadań, gdyż jest to książka niewielkich rozmiarów, jak również fabuła jest skonstruowana w prosty i przewidywalny sposób.

„Zamieć śnieżna i woń migdałów” to opowiadanie, które wyraźnie nawiązuje do klasycznych kryminałów. Fabuła umiejscowiona jest na jednej ze szwedzkich wysp, niedaleko Fjällbacci. Tym razem osobą rozwiązującą kryminalną zagadkę jest Martin Molin – rzecz dzieje się
w czasach, kiedy Martin jest młodym policjantem i dopiero poznaje kolegę po fachu Patrika. Akcja dzieje się podczas świątecznego spotkania z rodziną swojej dziewczyny. Wtedy to dziwnym trafem umiera jej dziadek, wyspa zostaje sparaliżowana i odcięta od świata przez zamieć śnieżną. W takich warunkach młody policjant nie ma co liczyć na pomoc kogokolwiek ze stałego lądu, więc rozpoczyna swoje śledztwo, podczas którego musi ustalić, kto z rodziny odpowiada za śmierć dziadka.

Książka ta jest dobrą lekturą na jeden wieczór i z pewnością jest zaskoczeniem dla tych, którzy dobrze znają wielkość pozostałych wydań tej autorki. Fabuła książki jest dość ciekawa, ale niestety przewidywalna. Opowiadanie to nawiązuje do klasycznych kryminałów, ale nie może aspirować do miana twórczości na poziomie Agathy Christie czy Conan Doyle`a.

Copyright (c) 2012.