Menu

TEST

Archiwa

„Zaginiona dziewczyna” – Gillian Flynn

Intryga, zaskoczenie, świetnie skonstruowani bohaterowie, to cechy, które wyróżniają książkę Gillian Flyn, pt.: „Zaginiona dziewczyna”. Książka ta zalicza się do jednych z najlepszych realizacji gatunku, jakim jest thriller.

Książka Gillian Flynn, to misternie skonstruowana fabuła, która zaskakuje i powoduje, że trudno się od niej oderwać. „Zaginiona dziewczyna” to opowieść o małżeństwie państwa Dunne, którego tajemnice czytelnik poznaje w trudnym momencie w ich życiu. Nagle ginie Amy, żona Nicka. Po pięciu latach z pozoru udanego małżeństwa nagle zaginęła, a wszystkie pozostawione ślady sugerują, że została zamordowana. Dodatkowo ślady wskazują, że za zbrodnią stoi jej mąż. Poszukiwania nie przynoszą żadnego rezultatu, a Nick będzie musiał udowodnić, że to nie on zabił swoją żonę. Wiele dodatkowych emocji wprowadza dwutorowa fabuła, którą zastosowała autorka. Historię opowiada Nick oraz Amy. Relację męża przepełniają aktualne wydarzenia, będące zapisem z tego co robi, aby się oczyścić z zarzutów. Relacja Amy to z kolei jej osobiste zapiski, które są przemyśleniami oraz wyznaniem zasad, którymi się kierowała w życiu. Oba te spojrzenia świetnie się uzupełniają, dzięki czemu tworzą całość, będącą fascynującą fabułą

„Zaginiona dziewczyna” to książka, którą pomimo sporych rozmiarów czyta się bardzo szybko. Lektura budzi wiele różnorodnych emocji, dzięki czemu jest to bardzo fascynująca książka. Warto po nią sięgnąć, aby spróbować rozwiązać intrygę oraz dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się z Amy. Z pewnością zakończenie tego thrillera będzie zaskakujące, a sama książka jeszcze długo pozostanie w pamięci.

Copyright (c) 2012.