Menu

TEST

Archiwa

„Zagadka aleksandryjska” – Steve Berry

Steve Berry jest doskonałym autorem, który potrafi połączyć ze sobą fikcję literacką oraz  ciekawostki historyczne tak, aby razem utworzyły porywającą fabułę. Tak też jest i w książce pt. „Zagadka aleksandryjska”, która przedstawia jedną z wielu pasjonujących i niebezpiecznych przygód Cottona Malone – głównego bohatera całej serii książkek.

„Zagadka aleksandryjska” to książka, w której autor wykorzystał liczne tajemnice historii starożytnej. Cała akcja rozpoczyna się od porwania syna Malone`a, mającego wiele wspólnego z tajemnicami „aleksandryjskiego ogniwa”, o które chodzi porywaczom. Malone, jako były agent CIA szybko nawiązuje kontakt ze swoją byłą szefową i stara się dowiedzieć czegoś więcej o całym tym zamieszaniu, a przede wszystkim dlaczego został porwany jego syn. Szybko okazuje się, że owym „ogniwem” jest naukowiec, posiadający informacje mogące diametralnie zmienić układ sił na całym świecie. Oczywiście chodzi także o prawo do zaginionych skarbów Biblioteki Aleksandryjskiej, jak również przewija się wątek wskrzeszonego Zakonu Złotego Runa, jak i idea wywołania III wojny światowej.

W książce tej, jak zresztą i każdej z serii przygód byłego agenta CIA, fabuła jest wartka, wciągająca i pełna nagłych zwrotów akcji. Warto po nią sięgnąć, aby oderwać się od szarej rzeczywistości i wziąć udział w zaskakujących wydarzeniach, mających zawsze swoje źródło w historii. Z pewnością lektura tej książki będzie doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, a przygody Cottona Molone`a zachęcą do przeczytania pozostałych części serii.

Copyright (c) 2012.