Menu

TEST

Archiwa

„Wszystkie życia Heleny P.” – Danuta Noszczyńska

Najbardziej z nieprzewidywalnych jest życie i nie jest to pusty frazes, lecz prawda, której doświadcza wiele osób w swoim życiu. Właśnie to zagadnienie porusza w bardzo dokładny sposób Danuta Noszczyńska, autorka książki pod tytułem „Wszystkie życia Heleny P.”.

Książka opowiada o życiu bardzo znanej polskiej aktorki, która w młodości stała się niezwykle popularną gwiazdą. Niestety popularność nie przyniosła jej nic dobrego, ponieważ czasami nie każdy potrafi udźwignąć jej brzemię. Dodatkowo nieszczęśliwe małżeństwo z człowiekiem, który okazał się być tyranem, doprowadza do tragicznego końca. Aktorka popada w alkoholizm, a gdy już wychodzi na prostą, to nagle dowiaduje się, że jest chora na raka i na raka umiera. Książka nie jest biografią, gdyż z prawdziwymi faktami przeplata się fikcja literacka. Oczywiście imię bohaterki zostało zmienione, jak również w opowieść zostały wplecione takie wydarzenie, w których prawdziwość czasami trudno uwierzyć. Z pozoru książka ta wydaje się być smutną opowieścią, która potrafi wprowadzić nostalgiczny nastrój, ale dzięki fikcji literackiej staje się ona dość zabawna, a nawet bardzo przyjemna w odbiorze.

„Wszystkie życia Heleny P.” to opowieść o nieprzewidywalności życia. Poważny temat autorka potraktowała w dość zabawny sposób, dzięki czemu książka stała się bardzo atrakcyjna w odbiorze. Zapewnia mądrą rozrywkę, która zmusza do własnych przemyśleń o sprawach, nad którymi rzadko kiedy się zastanawiamy. Dlatego też po tę książkę powinni sięgnąć ci czytelnicy, którzy potrafią docenić wartościową literaturę.

Copyright (c) 2012.