Menu

TEST

Archiwa

“Woziłam arabskie księżniczki” – Amelia Jayne Larson

Arabia Saudyjska to  kraj bogactw, w którym do dzisiaj żyją królewskie rody. O tym jak żyją i jak bardzo są bogaci, opowiada Amelia Jayne Larskon, która napisała książkę autobiograficzną pod tytułem “Woziłam arabskie księżniczki”.

Książka “Woziłam arabskie księżniczki” jest niezwykle ciekawą pozycją, tym bardziej dla tych, których urzeka myśl o luksusie i życiu w bogactwie. Tak właśnie przedstawia się  świat arabskich księżniczek, które przyjeżdżają do Ameryki, aby wydawać tu  swoje pieniądze. Bardzo dokładnie opisuje to autorska książki, która została zatrudniona jako szofer jednej z księżniczek. Wielkie było jej zdziwienie, gdy okazało się, że ma wozić fryzjera, choć i tak dość często miała kontakt z księżniczkami, niańkami, przyjaciółmi rodziny, służącymi księżniczki i z wieloma innymi osobami. Na podstawie przeprowadzonych rozmów i obserwacji powstała ta książka, która bardzo dokładnie przedstawia życie i rozrzutność arabskich miliarderek. Ukazuje zalety, ale też i wady takiego życia, a przde wszystkim przemyca sporo o kulturze i obyczajach panujących w Arabii Saudyjskiej. Niestety jest ono bardzo silnie skrępowane nakazami moralnymi, które można porzucić wyjeżdżając poza graice Arabii. Chętnie to arabskie księżniczki robią, wydając fortunę na drogie ubrania oraz poddając się licznym operacjom plastycznym.

O życiu, którego często zazdrościmy, ale też i o jego wadach otwarcie opowiada Amelia Jayne Larson w książce “Woziłam arabskie księżniczki”. Warto po tą książkę sięgnąć, aby docenić swoje własne bogactwo, także i to wewnętrzne. Warto również ze względu na możliwość poznania innej kultury i całkowicie odmiennego od naszego postrzegania świata przez kulturę arabską.

Copyright (c) 2012.