Menu

TEST

Archiwa

„Wojenna narzeczona” – Alyson Richman

Prawdziwa miłość może przerwać wiele, nawet wojnę oraz ciężkie czasy okupacji. Potwierdzeniem tego jest przepiękna opowieść, która stanowi fabułę książki pod tytułem „Wojenna narzeczona”, autorstwa Alyson Richman.

„Wojenna narzeczona” to opowieść o młodziutkiej studentce Akademii Sztuk Pięknych o imieniu Lenka oraz Josefie, studencie medycyny. Połączyło ich silne uczucie, które umocnił ślub. Niestety wojna sprawiła, że już kilka dni później młoda para została rozdzielona, myśląc przez lata, że druga połowa zginęła podczas wojny. Latami nie mają pojęcia, że jednak żyją i nadal są małżeństwem. Przedziwnym trafem spotykają się w Nowym Jorku na ślubie swoich wnuków. Mając 80 lat w końcu się odnaleźli, choć przez całe życie zmagali się z niewypowiedzianą tęsknotą za sobą. Jest to okazja, by opowiedzieć losy swojego życia, które było pełne przeżyć, wydarzeń oraz tęsknoty.

Jest bardzo mądra książka, po którą koniecznie trzeba sięgnąć. Jest to książka, która porusza, opowiada o czasach wojny, nieludzkim traktowaniu podczas holocaustu oraz o tym, jak trudno żyć po stracie kochanych osób. Książka ta należy do grona tych, które obowiązkowo należy przeczytać.

Copyright (c) 2012.