Menu

TEST

Archiwa

„Więzienny prawnik” – John Grisham

John Grisham jak mało który autor, potrafi w doskonały sposób budować napięcie oraz zadbać o to, aby  czytelnik nie nudził się nad jego książkami. Tak też jest w przypadku najnowszej jego pozycji, jaką jest „Więzienny prawnik”.

Fabuła książki opowiada o prawniku, który został wplątany w przestępstwo. W efekcie tego ponosi karę, będąc niewinnym. Starał się wszelkimi możliwymi sposobami wybronić się przed więzieniem, ale fałszywe zeznania rzekomych świadków sprawiły, że trafił do niego na długie lata. Nagle i całkowicie niespodziewanie nadarza się okazja, aby wyszedł z więzienia. Okazją tą jest zabójstwo sędziego federalnego i jego asystentki, co w historii USA zdarza się naprawdę rzadko. Okazuje się, że prawnik wie, kto za tym zabójstwem stoi, jak również wie dlaczego do niego doszło. Wiedza ta może dać mu wolność, nową tożsamość oraz okazję do zemsty na tych, którzy składali fałszywe zeznania. Ma zamiar z tego skorzystać, ale czy zostanie potraktowany poważnie przez śledczych?

Książka „Więzienny prawnik”  Johna Grishama, to wciągająca lektura. Sprytnie uknute intrygi oraz czające się na każdej ze stron tajemnice sprawiają, że czyta się tę lekturę niezwykle przyjemnie, a co ważniejsze jest to lektura każąca myśleć czytelnikowi nad rozwiązaniem zagadki.

Copyright (c) 2012.