Menu

TEST

Archiwa

„Wiek cudów” – Karen Thompson Walker

Koniec świata to temat, który był w literaturze poruszany wiele razy, ale dotąd nie powstała tak wciągająca i inna od wszystkich książka. Jest nią „Wiek cudów” autorstwa Karen Thompson Walker, nowość wydawnicza, do której o prawa do ekranizacji walczą także producenci filmowi.

"Wiek cudów"Książka opowiada o tym, co dzieje się na Ziemi przed rychłym końcem świata. Zaczyna się on od spowolnienia ruchów Ziemi, czyli jej ruch wokół własnej osi staje się coraz bardziej wolny. Wpływa to nie tylko na pojawienie się nowych zjawisk atmosferycznych, ale także i na życie codzienne ludzi. Muszą się oni dostosować do nowych warunków, a autorka przedstawia to z perspektywy nastolatki, która jest bardzo dobrą obserwatorką zmieniającej się rzeczywistości.

Zmiany w przyrodzie i pogodzie są tłem dla wydarzeń z życia głównej bohaterki. Cała fabuła jest niezwykle realna, dzięki czemu powieść wydaje się być niezwykle wiarygodnym scenariuszem końca świata. Książkę czyta się bardzo szybko, a to dzięki dodatkowym walorom językowym.

Copyright (c) 2012.