Menu

TEST

Archiwa

„Wichrowe wzgórza” – Emily Bronte

Literatura piękna może zapewnić wiele wrażeń podczas czytania, a bardzo dobrym tego przykładem są „Wichrowe wzgórza” Emily Bronte. Jest to klasyka literatury, która potrafi trzymać w napięciu i wzbudzić w czytelniku wiele emocji.

„Wichrowe wzgórza” to z pozoru romans, gdyż fabuła poczatkowo przedstawia burzliwe losy romansu Catheriny i Heathcliff. Młoda dziewczyna, choć bardzo zakochana, decyduje się wyjść za innego mężczyznę słuchając swojego głosu rozsądku. Zdradzony Heathcliff  chce o nią walczyć, lecz zemsta okazała się być silniejsza. Czym może zakończyć się ta wielka próba odegrania się na wszystkich, którzy zadali ból młodemu Heathcliffowi, o tym przekona się każdy, kto sięgnie po tą książkę.

„Wichrowe wzgórza” to nie tylko romans, to także doskonałe studium o tym, jak czasami trudno jest wybaczyć oraz o tym, jakie konsekwencje może przynieść brak przebaczenia. W książce dominuje mroczna atmosfera oraz wyeksponowane są złe cechy charakteru człowieka, pokazując zarazem, jak wiele emocji może wywołać zadana raz krzywda.

Copyright (c) 2012.