Menu

TEST

Archiwa

„W ofierze molochowi” – Asa Larsson

Z pewnością fani książek Asy Larsson z niecierpliwością czekali na wydanie kolejnej jej książki w Polsce. Jest nią „W ofierze molochowi”, kolejna książka z serii opowiadającej o sprawach rozwiązywanych przez młodą prokurator Rebekę Martinsson.

Książką ta to absolutna nowość, na którą warto było czekać, ponieważ kryminalna zagadka tu również jest perfekcyjnie zaplanowana i trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. W „W ofierze molochowi” wydarzenia z przeszłości rzutują na wydarzenia, które toczą się niczym na oczach czytelnika. Cała historia rozpoczyna się od brutalnego morderstwa starszej kobiety, które najprawdopodobniej widział jej siedmioletni wnuk, znaleziony niedługo po tym w pobliskim lesie. Bliższe przyjrzenie się tej sprawie sprawia wrażenie, że nad rodziną chłopca ciąży fatum, które jest przyczyną dziwnych okoliczności, w jakich zmarli jego krewni. Tymi dziwnymi zbiegami okoliczności zajmie się Rebeka Martinsson, młoda prokurator, znana z wcześniejszych powieści. Sprawa tym bardziej się komplikuje, gdy życiu chłopca zagraża ktoś, kto być może dotąd uznawany był za złowieszcze fatum.

„W ofierze molochowi” jest bardzo interesującą i wciągająca powieścią, która potrafi wzbudzić silne emocje w czytelniku. Warto ją przeczytać, ponieważ autorka potrafi doskonale budować napięcie oraz planować zawiłe wydarzenia, jakie przytrafiają się jej bohaterom. Również pod względem literackim książka ta należy do bardzo dobrych pozycji.

Copyright (c) 2012.