Menu

TEST

Archiwa

„Uśpione sekrety” – Julie Highmore

Literatura ma przynosić dobrą rozrywkę i na pewno tak będzie w przypadku książki Julie Highmore „Uśpione sekrety”. Początkowo powieść rozpoczyna się dość typowo, dopiero po pewnym czasie staje się naprawdę emocjonująca

Główną bohaterką powieści jest Em, kobieta w średnim wieku, która wiedzie typowe życie. Jest przede wszystkim żoną i domową gospodynią. Ma męża Alexa, który należy do typowych zazdrośników oraz brata Bena, który całkowicie nie radzi sobie z otaczającą go rzeczywistością. W powieści istotne role odgrywa również Fran- matka Em, oraz jej mąż Duncan, którego coś trapi i w efekcie tego zachowuje się tak, jakby tracił kontakt ze światem. Punktem kulminacyjnym stanie się rodzinne przyjęcie urodzinowe, na którym wyjdą na jaw różne sprawy, które doprowadzą do wzajemnego obwiniania się i robienia sobie wyrzutów. Nagle okaże się, że całe dotychczasowe życie opierało się na skrzętnym ukrywaniu tajemnic, które mogą później wszystko zniszczyć, gdy ujrzą światło dzienne.

Powieść Julie Highmore to prawdziwe czytadło, które wciąga od samego początku. Jest to powieść, która pokazuje, że tak naprawdę każdy z otaczających nas ludzi może mieć tajemnice, wynikające ze słabości. Jest to książka pouczająca i zachęcająca do przemyślenia wielu kwestii związanych ze swoim życiem.

Copyright (c) 2012.