Menu

TEST

Archiwa

„Upiory spacerują nad Wartą” – Ryszard Ćwirlej

Czasy PRL-u, to zaskakujący okres w historii Polski, tym bardziej dla tych, którzy nie doświadczyli ich osobiście. Dlatego warto sięgnąć po kryminały Ryszarda Ćwirleja, który akcję swoich książek osadził w Poznaniu w latach 80-tych.

„Upiory spacerują nad Wartą” to doskonały kryminał, którego akcja toczy się w Poznaniu. To książka dzięki której można wraz z jej bohaterami wędrować ulicami Poznania. Dodatkowo to książka pełna humoru, który niejednokrotnie wypływa z absurdów życia w PRL-u. Niestety PRL miał i swoje czarne oblicze, bo wtedy także dochodziło do zbrodni. Akcja książki rozpoczyna się od znalezienia ciała bez głowy przez jednego z wędkarzy, łowiącego ryby nad Wartą. Zdecydowanie nie można tu mówić o nieszczęśliwym wypadku, gdyż wszystko wskazuje na to, że ciało kobiety zostało specjalnie zmasakrowane. Dodatkowo całkiem niedaleko w pobliskim lesie znaleziono odciętą głowę, która niestety nie pasuje do wyłowionych zwłok. W efekcie poznańska policja ma wielki problem, bo wszystko wskazuje, że w mieście działa seryjny morderca, ale czy na pewno?

Pierwsza z książek Ryszarda Ćwirleja, to doskonała lektura, która zapewni sporo dobrego humoru, a przede wszystkim wrażeń towarzyszących rozwiązywaniu zagadki kryminalnej. Dla ubarwienia autor dyskretnie wplata poznańską gwarę, ale wszystko jest wywarzone i w odpowiednich ilościach. Warto po tę książkę sięgnąć, bo gwarantuje ona naprawdę bardzo dobrą rozrywkę.

Copyright (c) 2012.