Menu

TEST

Archiwa

„Upadłe damy II Rzeczypospolitej” – Kamil Janicki

Czasy międzywojnia to okres niezwykle ciekawy dla każdego, kto interesuje się historią. Tym bardziej jest to okres ciekawy, gdy można poznać dokładnie realia toczącego się ówcześnie życia. Kryminalny aspekt tamtych czasów przedstawił w swojej książce Kamil Janicki.

„Upadłe damy II Rzeczypospolitej” to fabularyzowana literatura faktu. W książce przedstawione zostały najgłośniejsze zbrodnie z czasów dwudziestolecia międzywojennego, które wzbudzały wiele emocji wśród ówczesnej opinii publicznej. Zbrodnie te były tym bardziej szokujące, że dopuściły się ich kobiety. Wydarzenia te wyraźnie pokazują, że wszystkie okresy w dziejach miały swoje zbrodnie. W książce zostały bardzo starannie udokumentowane zbrodnie, jak również towarzyszące im sprawy sądowe. Dzięki temu książka jest naprawdę interesująca i wciągająca. Duże znaczenie ma również i to, że autor przedstawia cały zebrany materiał w sposób niezwykle atrakcyjny dla czytelnika. Dzięki fabularyzacji książkę czyta się niemal jak powieść i naprawdę trudno się od niej oderwać.

Książka Kamila Janickiego ukazuje mało znane fakty z okresu międzywojnia. Dlatego też książka ta jest tak ważną i atrakcyjną pozycją, po którą sięgnąć powinien każdy, kto interesuje się tym okresem. Będzie ona także atrakcyjna dla tych, którzy lubią dobrą literaturę faktu. Książka zdecydowanie godna polecenia.

Copyright (c) 2012.