Menu

TEST

Archiwa

„Ultramaratończyk. Poza granicami wytrzymałości” – Dean Karnazes

Ludzki organizm zdolny jest do nadludzkiego wysiłku, czego najlepszym potwierdzeniem jest biografia Deana Karanazesa, ultramaratończyka.

W książce autor przedstawia swoje biegowe osiągnięcia, które wydają się być wręcz nieosiągalne, a nawet niemożliwe z punktu widzenia medycyny. Dean Karanazes to biegacz wyjątkowy, który pokazał że można przebiec 560 km w zaledwie trzy dni, przy tym nie robiąc żadnych przerw, nawet na sen. Biegacz opowiada w książce, jak zaczął biegać, jakie robił postępy i w jakich biegał brał udział. W książce nie brakuje również fragmentów poświęconych braku motywacji, bólowi oraz kryzysom podczas biegu. Lektura książki jest bardzo przyjemna, ponieważ czyta się ją jak pamiętnik człowieka o nadludzkich siłach. Jest tu wiele relacji z licznych biegów, które uchodzą za ekstremalne, choć i to słowo wydaje się być zbyt słabe na to, co czeka podczas nich na biegacza.

„Ultramaratończyk” to pozycja szczególna. Zdecydowanie polecana jest wszystkim, którzy biegają na długich dystansach i wiedzą, co to znaczy walka z bólem i z własnymi słabościami. Jest to pozycja podczas czytania której można zarazić się niezwykłą charyzmą i energią autora, którego pchają do przodu niespożyte siły i nadzwyczajna odporność.

Copyright (c) 2012.