Menu

TEST

Archiwa

“Tylko jedno spojrzenie” – Harlan Coben

Każda z książek Harlana Cobena zasługuje na uwagę i na przeczytanie. Tak też jest w przypadku thrillera “Tylko jedno spojrzenie”, który do samego końca trzyma w napięciu. Zakończenie książki nie jest wcale takie oczywiste, co dodatkowo intryguje czytelnika.

“Tylko jedno spojrzenie” to thriller, w którym cały czas główna bohaterka próbuje rozwikłać zagadkę, która wyszła na jaw przy okazji wywołania rodzinnych zdjęć. Główna bohaterka powieści – Grace, odkryła zdjęcie, na którym znajduje się jej mąż i osoba, której postać jest przekreślona. Mąż grace – Jack zaprzecza, aby był w ogóle związany jakoś z tym zdjęciem. Sprawa znacząco się komplikuje, gdy w przeciągu kilku dni od tej rozmowy Jack nie wraca do domu, a nikt z rodziny i znajomych nie potrafi powiedzieć, co się z nim dzieje. Co dziwne, tajemnicze zdjęcie również znika. Grace rozpoczyna poszukiwania męża, ale odnalezienie go wiąże się z rozwikłaniem zagadki zdjęcia. Szybko okazuje się, że jej mąż został porwany, a na domiar tego ktoś zaczął grozić ich dzieciom. Szukając prawdy o zdjęciu, trafia na trop, wiodący prosto do dawnych wydarzeń – strzelaniny na koncercie rockowym, z której ocalała Grace.

Harlan Coben już nie raz udowodnił, że jego książki należą do jednych z najlepszych w tym gatunku. “Tylko jedno spojrzenie” jest tego najlepszym potwierdzeniem, gdyż nie tylko trzyma w napięciu przez całą lekturę, ale również jest misternie skomponowaną intrygą, której zakończenie zaskoczy wszystkich. Zdecydowanie polecamy tę książkę, gdyż miłośnicy sensacji i thrillerów będą mogli oddać się naprawdę dobrej lekturze.

Copyright (c) 2012.