Menu

TEST

Archiwa

„Trzecia tajemnica” – Steve Berry

Autorem, który doskonale buduje akcję z wykorzystaniem historycznych ciekawostek może być tylko Steve Berry. W kolejnej swojej książce również robi to w sposób doskonały, dzięki czemu „Trzecią tajemnicę” czyta się z zapartym tchem.

Książka ta została wydana jako niezależna powieść. Głównym jej wątkiem jest tytułowa trzecia tajemnica fatimska, którą przez bardzo długi okres czasu skrywał Kościół. Gdy nadszedł czas jej wyjawienia, wiele osób uważało, że nie została ona przedstawiona w całości, lecz istnieje jeszcze coś, o czym Kościół nie chce mówić. Na tym założeniu Steve Berry oparł fabułę, która jest niezwykle zaskakująca. Książka rozpoczyna się od tego, że Kościół zdecydował się przekazać światu ukrywaną część trzeciej tajemnicy, a zadanie to powierzył sekretarzowi papieskiemu. Niestety nie jest to zadanie zbyt łatwe, ponieważ w Watykanie jest wielu przeciwników, którzy próbują sekretarzowi w tym przeszkodzić, tym bardziej że Watykan został przedstawiony jako skorumpowany oraz pełen intryg świat dygnitarzy kościelnych. Stąd też wątek walki o papieski tron, która doprowadzi do śmierci księdza, a nawet samobójstwa papieża.

„Trzecia tajemnica” jest książką intrygującą, ponieważ jej fabuła bezpośrednio dotyczy dogmatów oraz instytucji Kościoła. Dodatkowo przedstawia go w sposób bardzo krytyczny, ale za to jakże atrakcyjny dla całej fabuły. Lektura tej książki z pewnością przyniesie sporo przyjemności każdemu, kto po nią sięgnie, tak jak w przypadku każdej innej książki tego autora.

Copyright (c) 2012.