Menu

TEST

Archiwa

Trylogia Bernarda Werbera

Codziennie współistnieją ze sobą dwa światy. Jest to świat człowieka oraz świat zwierząt. Nie zawsze zwracamy na to uwagę, ale po lekturze trylogii Bernarda Werbera z pewnością się to zmieni.

Trylogia składa się z trzech książek, a w jej skład wchodzą: „Imperium mrówek”, „Dzień mrówki”, „Rewolucja mrówek”. Dobrze się ją czyta zgodnie z kolejnością wydawania, ponieważ wszystkie razem tworzą integralną całość. Pierwsza z nich przedstawia świat człowieka, druga świat mrówek, a trzecia łączy ze sobą te dwa światy.

 

Książki te przedstawiają pewną myśl filozoficzną autora, która realizowana jest przez wszystkie części. Tylko przeczytanie ich w odpowiedniej kolejności może pozwolić ją zrozumieć oraz zastanowić się nad jej przekazem. Najbardziej intrygujące w tej trylogii są opisy życia mrówek, które z kolei należą do literatury popularno-naukowej. Autor oparł je na własnych obserwacjach, które prowadził na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Trylogia ta to ciekawe spojrzenie na cywilizację, którą zbudował człowiek. Jest to również odwrócenie perspektywy, gdzie człowiek staje się istotą nie pasującą do doskonale funkcjonującego mrówczego państwa. Pozycja ta to ciekawa lektura, po którą warto sięgnąć w wolnej chwili.

Copyright (c) 2012.