Menu

TEST

Archiwa

„Sztywniak” – Mary Roach

Ludzkie ciało jest zaskakującym i fenomenalnym tworem. Od wieków fascynuje naukowców, którzy starają się poznać wszystkie tajniki tak sprawnego funkcjonowania. Także od wieków człowieka interesuje życie po śmierci, te metafizyczne, ale również i te materialne. Odpowiedzią na pytania, co dzieje się z ciałem po śmierci jest książka dziennikarki Mary Roach pod tytułem „Sztywniak”.

Pomimo tak trudnego tematu i często pomijanego w życiu codziennym milczeniem, jest to książka bardzo ważna, ponieważ przynosi odpowiedzi na pytania, które nurtują, ale bardzo rzadko się zadaje. Autorka stworzyła zatem książkę, która w dość żartobliwy sposób opowiada o tym, co dzieje się z ciałem po śmierci. W pozycji tej można przeczytać o eksperymentach medycznych i licznych badaniach, których wyniki pozwalają bardzo dobrze poznać anatomię człowieka. Oprócz tego, mało kto wie, że niektóre części ludzkiego ciała wykorzystuje się w celach leczniczych. Poruszony będzie tu także temat transplantacji organów i relacji lekarzy, którzy tych przeszczepów dokonują.

„Sztywniak” to książka nietypowa, lecz niezwykle potrzebna do tego, aby poznać odpowiedzi na nurtujące pytania i oswoić się z tematem śmierci. Dzięki temu, że autorka pisze o tak nieprzyjemnym temacie w sposób żartobliwy, książka staje się lekturą, która potrafi zainteresować i nawet staje się dość przyjemna w odbiorze.

Copyright (c) 2012.