Menu

TEST

Archiwa

„Szmaragdowa tablica” – Carla Montero

Dobra powieść to taka, którą mogą zarówno czytać wielbiciele romansu, kryminału, sensacji, a nawet powieści historycznej. Elementy z tych wszystkich gatunków łączy w sobie właśnie książka autorstwa Carli Montero, nosząca tytuł „Szmaragdowa tablica”.

Motywem przewodnim fabuły rozgrywającej się na dwóch płaszczyznach czasowych jest obraz. Dzieło „Astrolog” namalował wybitny Giorgione, słynący z tego że nie podpisywał swoich dzieł. Między innymi i z tego powodu dlatego stały się one przedmiotem pożądania dla tak wielu różnych kolekcjonerów. Fabuła książki rozgrywać się będzie na początku XXI wieku w Madrycie, gdzie Ana po namowie swojego partnera Konrada – kolekcjonera dzieł sztuki, zacznie szukać zaginionego dzieła Giorgioniego. Szybko okaże się, że obrazu strzeże pewna rodzina, która skrywa nie jedną tajemnicę. Równocześnie autorka przedstawia wydarzenia, które miały miejsce podczas II wojny światowej i które dotyczyły samego Hitlera. Jemu także zależy na obrazie, ponieważ żyje w przeświadczeniu, że w nim została ukryta tajemnica kamienia filozoficznego. Jest on przekonany, że posiadając go, można przejąć władzę nad światem, dlatego też zleca majorowi SS poszukiwania obrazu. Historia obrazu poprowadziła go do Sarah, dziewczyny żydowskiego pochodzenia. Spotkanie jej zmieniło jego życie, ponieważ powiązała ich zakazana miłość, która będzie niosła za sobą wiele niebezpieczeństw.

„Szmaragdowa tablica”, to pochłaniająca bez reszty fabuła, która nie pozwoli oderwać się od książki. Jest to pozycja, która przyniesie wiele radości z czytania, ponieważ zaliczyć ją można do naprawdę ciekawych i przyjemnych powieści. Zdecydowanie jest to pozycja godna polecenia.

Copyright (c) 2012.