Menu

TEST

Archiwa

„Sycylijski mrok” – Peter Robb

Literatura faktu ostatnio bardzo często poświęca sporą uwagę zagadnieniu działalności przestępczej. Tak też jest w przypadku reportażu pod tytułem „Sycylijski mrok”, autorstwa Petera Robba.

Mafia, korupcja oraz przemoc to główne zagadnienie tej książki. Autor opisuje w niej nieodłączny element życia na Sycylii, czyli działalność sycylijskiej mafii i jej silne powiązania z praktycznie każdym elementem życia codziennego. W książce autor sporo uwagi poświęca tym, którzy postanowili zmniejszyć wpływy mafii i wydali jej wojnę. Niestety w większości przypadków, ci którzy z nią walczyli zginęli w zamachach lub popełnili samobójstwa. Autor, jako jeden z nielicznych, dokładnie przygląda się powiązaniom jakie istnieją pomiędzy sycylijską mafią a wymiarem sprawiedliwości i polityką. Analizuje jak mafia stawała  się coraz silniejsza, gdy nie było żadnej reakcji ze strony wymiaru sprawiedliwości.

„Sycylijski mrok” to reportaż, który dokładnie pokazuje jak ludzi paraliżuje strach przed przemocą. Autor skupia się także na tym, jak trudno żyje się pod wpływem mafii i jak trudno jest się jej sprzeciwić. Książka zdecydowanie jest godna polecenia.

Copyright (c) 2012.