Menu

TEST

Archiwa

„Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej” – Barbara Demick

Jest na świecie wiele miejsc, które zaskakują tym, jak tam się żyje i jakie zasady obowiązują mieszkańców. Takie właśnie miejsce przedstawia w swojej książce Barbara Demick, która pokazuje prawdziwe życie w Korei Północnej.

„Światu nie mamy czego zazdrościć. Zwyczajne losy mieszkańców Korei Północnej”, to książka przedstawiająca zasady, które obowiązują w najsurowszym reżimie świata. Autorka relacjonuje jak bardzo trudnym czasem dla Korei był okres, kiedy zmarł Kim Ir Sen, a władzę przejął jego syn Kim Dzon Il. Wtedy to Koreę zalała fala głodu, w wyniku czego masowo zaczęli z niej uciekać ludzie. Autorka bardzo dokładnie przedstawia życie w komunistycznym kraju, gdzie obywatel podlega całkowitej kontroli i praktycznie nic nie może wydarzyć się tu bez wiedzy państwa. Prawdziwe życie w Korei przedstawia na przykładzie konkretnych bohaterów, którzy są przedstawicielami różnych grup społecznych oraz zajmują w nich różną pozycję. Dzięki temu relacja jest prawdziwa, a w przedstawione fakty aż trudno uwierzyć.

Książka ta, to zapis życia w komunistycznym kraju, który jest niezwykle restrykcyjny względem swoich mieszkańców. Dzięki skupieniu się na kilku bohaterach, bardzo dokładnie widać jak ciężko żyje się w Korei Północnej. Bardzo szybko można te postacie polubić i im kibicować w codziennej walce o normalność i przeżycie. Jest to książka bardzo ważna i warto po nią sięgnąć, aby zdawać sobie sprawę, że jeszcze nie wszystkie państwa poradziły sobie z komunizmem i z tego, jak wygląda on dzisiaj.

Copyright (c) 2012.