Menu

TEST

Archiwa

„Sprzedana” – Sophie Hayes

Życie może pisać przeróżne scenariusze i nie zawsze są to historie pełne szczęścia. Przykładem jest historia Sophie Hayes, autorki autobiograficznej książki pod tytułem „Sprzedana”.

Autorka opowiada swoją własną historię, która należy do tych jednych z najtragiczniejszych. Przydarzyła się jej, gdy miała zaledwie 24 lata. Wtedy to Sophie pojechała do Włoch odwiedzić dobrego przyjaciela. Romantyczny weekend spędzony tylko razem sprawił, że uznała go za miłość swojego życia. To był jej największy błąd, a na jego skutki nie musiała długo czekać. Gdy tylko oznajmiła chłopakowi, że wraca do Wielkiej Brytanii, ten z uroczego i opiekuńczego stał się brutalnym tyranem, który nie pozwolił jej wyjechać. Zastraszył ją i zmusił do prostytucji. Sophie była wykorzystywana, gwałcona, bita i poniżana. Ten horrror trwał przez pół roku, aż udało jej się znaleźć pomoc. Dopiero po pięciu latach od tych traumatycznych przeżyć udało jej się wrócić do względnego spokoju. Dopiero po tak długim czasie postanowiła opowiedzieć swoją historię.

Książka ta jest przestrogą dla młodych kobiet, które niejednokrotnie stanowią łatwy łup w świecie handlu ludźmi. Opowieść ta jest niezwykle poruszająca. Została już okrzyknięta najbardziej wstrząsającą autobiografią roku 2012 w Wielkiej Brytanii. Być może książka doczeka się ekranizacji – już trwają rozmowy na ten temat. Warto sięgnąć po tą pozycję, aby zdać sobie sprawę, że świat nie jest taki bezpieczny, jak nam się czasami wydaje.

Copyright (c) 2012.