Menu

TEST

Archiwa

“Słodka zemsta” – Ellen Berg

Nie warto ranić kobiety, o czym przekona się każdy, kto sięgnie po książkę Ellen Berg pod tytułem “Słodka zemsta”. Jest to pozycja lekka, która trzyma w napięciu, a przy tym dostarcza sporej rozrywki podczas czytania.

Fabuła książki rozpoczyna się od szkolnego zjazdu po latach. Jest to okazja do tego, aby pochwalić się swoim życiem, osiągnięciami, ale też jest to czas, kiedy większość osób zdaje sobie sprawę, że ich życie wcale takie kolorowe nie jest, jakby wszystko na to wskazywało. W “Słodkiej zemście” po latach spotykają się trzy przyjaciółki, tworzące w liceum Trio Fatal. Były razem nie do pokonania, dając sobie nawzajem siłę i pewność w działaniu. Po skończeniu szkoły ich drogi nieco się rozeszły, a zaniedbywany kontakt w końcu się urwał.  Na zjeździe kontakt się odnawia, a przy tym każda okrywa, jakie wiedzie życie naprawdę. Jest tu Evi “kura domowa”, która jest źle traktowana przez męża i dzieci, a do tego nie dba o siebie, Beatrice to z kolei atrakcyjna kobieta, odnosząca sukcesy zawodowe w agencji reklamy, którą notorycznie zdradza mąż oraz Kaatharina, będąca wiceprzewodnicząca partii, uwikłaną w romans z ministrem. Każda z nich cierpi i jest nieszczęśliwa z winy mężczyzny. Jest to wystarczający powód, aby znowu zaczęły wspólnie działać i zawalczyły o swoje. Czy im się to uda? Tak przebojowe kobiety, jak bohaterki tej książki na pewno coś wymyślą.

“Słodka zemsta” to dobra kobieca literatura. Jest to książka idealna, aby poprawić sobie humor i miło spędzić popołudnie z książką. Jest to lektura przyjemna i lekka, choć zmusza, aby chociaż przez chwilę spojrzeć i na swoje życie. Książka zdecydowanie godna polecenia.

Copyright (c) 2012.