Menu

TEST

Archiwa

“Ślady” – Janusz Leon Wiśniewski

Opowiadanie w polskim wydaniu, to również interesująca lektura, która może przynieść spore wyzwanie intelektualne, a nawet emocjonalne. Z pewnością emocji nie zabraknie, gdy sięgnie się po książkę Janusza Leona Wiśniewskiego, zatytułowaną “Ślady”.

“Ślady” to zbiór opowiadań, których bohaterkami są kobiety, mające nadzieję, że ich życie się ułoży i będą mogły zapomnieć o  wcześniejszych niepowodzeniach. Książka ta, to jedna wielka opowieść o uczuciach. Emocje są tu najważniejsze, a losy bohaterek są tak przedstawione, że trudno oprzeć wrażenie, że słucha się ich osobiście, siedząc gdzieś w kawiarni. To też opowieść o tym, co pozostawiamy po sobie we wspomnieniach innych osób, często dotyczy to bardzo osobistych i intymnych rozważań, których autor w ogóle się nie boi i chętnie sięga po takie tematy. Dodatkowo podejmuje kontrowersyjne tematy, o których nie zawsze chce się mówić głośno.

Jeśli chce się spędzić swój czas z książką, której autor rozumie kobiety i ich emocjonalność, to na pewno czas spędzony z “Śladami” Janusza Leona Wiśniewskiego można uznać za bardzo cenny. Książka ta spodoba się każdemu, kto w sposób inteligenty i merytoryczny będzie chciał zastanowić się nad życiem, miłością, zdradą, przemijaniem. To książka, która zawiera kilka krótkich opowiadań, ale są one na tyle wartościowe i ważne, że zmuszają do zastanowienia się nad samym sobą.

Copyright (c) 2012.