Menu

TEST

Archiwa

„Śladem zbrodni” – Tess Gerritsen

Powieść szpiegowska znowu wraca do łask czytelników, co potwierdza ogromne zainteresowanie tego typu literaturą. Wśród bardzo dobrych pozycji należy wymienić książkę pod tytułem „Śladem zbrodni”, autorstwa Tess Gerritsen.

Fabuła rozpoczyna się dość intrygująco, ponieważ główna bohaterka stara się odkryć przyczynę śmierci swoich rodziców, owianą od lat ogromną tajemnicą. Dopiero po dwudziestu latach bohaterka rozpoczyna swoje własne prywatne śledztwo, mające doprowadzić do ujawnienia okoliczności jakie towarzyszyły śmierci rodziców – agentów brytyjskiego wywiadu. O tym jak zginęli dowiaduje się całkiem przypadkowo, a szok jaki temu towarzyszy zmienia jej dotychczasowe życie. Okazuje się, że jej ojciec brutalnie zamordował matkę, po czym sam popełnił samobójstwo. Dodatkowo pojawia się podejrzenie, czy rodzice nie byli przypadkiem komunistycznymi szpiegami? Nie może w to wszystko uwierzyć i za wszelką cenę chce poznać prawdę. Razem z bratem rozpoczyna swoje śledztwo, tym samym biorąc udział w największej szpiegowskiej aferze.

Fabuła tej książki jest niezwykle pasjonująca i wciąga już od pierwszej strony, gdyż jest to doskonałe połączenie kryminału oraz thrillera. Wartka akcja, trzymająca w sporym napięciu powoduje, że książkę czyta się bardzo szybko. Z każą stroną czytelnik zbliża się do rozwiązania tajemnicy, choć coraz trudniej poruszać się bohaterce po świecie tak misternie uknutych intryg. Książka na pewno będzie się podobać tym wszystkim, którzy liczą na dobrą akcję oraz naprawdę misternie stworzoną fabułę.

Copyright (c) 2012.