Menu

TEST

Archiwa

“Skutek uboczny śmierć” – John Virapen

Literatura musi edukować, więc czemu nie sięgnąć po książkę pod tytułem “Skutek uboczny śmierć” autorstwa Johna Virapena. Jest to cała prawda o tym jak działają koncerny farmaceutyczne, które coraz bardziej wkraczają w nasze codzienne życie.

Dzisiaj tabletki można kupić już na wszystko. Doskonale o tym wie każdy, kto wejdzie do pierwszej lepszej apteki. Reklama tych środków sugeruje, że mamy przeróżne dolegliwości, a jedynym skutecznym rozwiązaniem na nie jest kupienie reklamowanego specyfiku. Jeśli czujecie, że macie milion chorób i już wybieracie się do apteki po jeden z nich, to koniecznie przeczytajcie książkę Johna Virapena. Pokazuje w niej jak dajemy się zmanipulować koncernom farmaceutycznym oraz jak potrafią one być bezwzględne. Często łamane jest prawo, aby wprowadzić dany lek na rynek i czerpać z jego sprzedaży zyski. Równie często chodzimy do lekarzy, którzy za profity działają na rzecz konkretnych koncernów, a więc przepisują nam coś, co nie zaszkodzi, a przyniesie korzyść finansową danemu lekarzowi. Oprócz tego mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że najpierw powstaje lek na chorobę, a dopiero później ona sama. Wielokrotnie to dany lek czy suplement był powodem szerokiego mówienia i szukania u ludzi cukrzycy, ADHD, czy też “stanów depresyjnych”.

Książka pod tytułem “Skutek uboczny śmierć” to lektura niemal obowiązkowa. Jest to książka, która wstrząsa, ale jednocześnie karze się zastanowić nad tym, czy oby na pewno nie ulegamy reklamie i wyimaginowanym chorobom. Warto po nią sięgnąć i nabrać dystansu do tego, co oferują apteki.

Copyright (c) 2012.