Menu

TEST

Archiwa

“Księżniczka mafii” – Marisa Merico

Szkoda, że patrząc na człowieka nie można od razu wiedzieć kim jest i jakie wartości wyznaje w życiu. Dlatego też tak bardzo zaskakujący jest fakt, że dziewczyna z okładki tej książki, to członkini mafii, która przemycała broń, pieniądze oraz narkotyki. Zaskoczeni? Jeśli tak, to poznajcie historię “Księżniczki mafii”.

Marisa Merico, autorka i zarówno główna bohaterka książki, to już dzisiaj kobieta, która wiedzie ustatkowane życie, choć jeszcze do niedawna aktywnie działała w rodzinnej włoskiej mafii. Wszystko zaczęło się od tego, że jako nastolatka jeździła do ojca na wakacje. Jak to nastolatka za bardzo nie zdawała sobie sprawy, z tego że przemycając różne rzeczy działa na poza prawem. Wakacje u włoskiej rodziny sprawiały, że tam stawała się inną osobą. Żyjąc na codzień z matką w Anglii, do tego jeszcze dość skromnie, nie było zbyt atrakcyjne dla nastolatki. Natomiast wyjazdy do Włoch zawsze były przygodą, a przede wszystkim potwierdzeniem swojej przynależności do włoskiej rodziny i jej wszystkich członków. Tak też ojciec powoli wprowadzał ją w życie mafii, przywiazując ją także i uczuciowo do ludzi, struktur, dbania o dobro jej i inych. Poza tym Marisa zakochała się w bliskim współpracowniku ojca, z którym ma dwójkę dzieci, więc więzi z mafią były naprawdę silne.

“Księżniczka mafii” to wyjątkowa książka, gdyż mało jest osobistych relacji byłych członków mafii wydanych w formie wspomnień. Autorka wykazała się sporą odwagą, wydając książkę autobiograficzną. O ile wiele z dawnych mafiosów jest już nieszkodliwych, o tyle nadal są kolejne ich pokolenia, a nieustająca vendetta, zawsze może dać o sobie znać. Książka to również wspomnienie o dawnych zasadach funkcjonowania takich przestępczych organizacji, bo sama autorka przyznaje, że dzisiaj w tym zakresie nie ma już żadnych zasad, a dzisiejsza mafia to czysta bezwzględność.

Copyright (c) 2012.