Menu

TEST

Archiwa

„Senność” – Wojciech Kuczok

Czy istnieje życie idealne? Raczej nie, ale to nie oznacza, że nie warto zmieniać niczego w swoim życiu. Wręcz przeciwnie, bo trzeba wprowadzać zmiany, jeśli swoje życie uznaje się za pełne niepowodzeń i prowadzone wbrew sobie. Właśnie o życiu i o zmianach w nim opowiada książka Wojciecha Kuczoka „Senność”.

Fabuła książki opiera się na przedstawieniu życia trzech bohaterów, którzy w końcu dojrzali do tego, aby swoje senne życie przerwać i coś w nim zmienić. Książka ta to świetna narracja oraz doskonałe kreacje charakterologiczne. Opowiada ona o Adamie, Robercie oraz Róży, których losy w pewnym momencie się przecinają. Adam jest młodym lekarzem ortopedą, który dopiero rozpoczyna swoją karierę zawodową oraz rozpoczyna życie według swoich własnych zasad, wydostając się spod stwarzanej przez ojca presji wymagań. Robert to pisarz, który zadebiutował przed ślubem i wtedy też odniósł sukces. Krytycy bardzo pochlebnie wypowiadali się o jego książce, wieszcząc mu sporą popularność jako autorowi. Niestety odkąd życie Roberta ustabilizowało się i stał się mężem, popadł w niemoc twórczą, którą spotęgowała jeszcze dodatkowo wiadomość, że jest chory i umiera. Róża, to aktorka teatralna i filmowa, rozpoznawana i ceniona przez widzów. Od kiedy zaczęła czuć ciągłe zmęczenie, stopniowo przeradzające się w drzemki, aż w końcu w diagnozę narkolepsji, jej życie załamuje się, tym bardziej że żyje pod jednym dachem z finansistą zdradzającym i oszukującym ją.

Książka ta to także świetna kreacja językowa. Stwierdzić można, że praktycznie każde słowo w książce jest przemyślane oraz znajduje się we właściwym miejscu. Książka ta, to książka o życiu, które każdy z nas wiedzie i być może większość myśli o jego zmianie. Jeśli właśnie tak jest, to z tej lektury można czerpać siłę i motywację.

Copyright (c) 2012.