Menu

TEST

Archiwa

„Sen i śmierć” – A.J. Kazinski

Kolejna część bestsellerowej książki autorstwa A.J. Kazińskiego, to „Sen i śmierć”. Książka ta przedstawia przygody bohaterów z poprzednich części, którymi są Niels Bentzon – negocjator policyjny oraz Hannah Lund astrofizyk. Razem próbują rozwikłać zagadkę znanej primabaleriny.

Fabuła książki rozpoczyna się od śmierci dziewczyny, którą znaleziono na środku torów. Tym bardziej policjantowi zależy na rozwikłaniu przyczyn jej śmierci, gdyż nie tak dawno próbował odwieźć ją od skoczenia z mostu w Kopenhadze. Wybawienie jej od śmierci na niewiele się zdało, bo teraz młoda kobieta nie żyje, a śmierć spowodowały m.in. ciężkie obrażenia głowy. Tajemnice potęguje fakt, że na jej ręce znajduje się tajemniczy napis, trudny do zidentyfikowania. Po krótkim dochodzeniu okazuje się, że ta kobieta to primabalerina Duńskiego Baletu Królewskiego, której zaginięcie zgłoszono dwa dni wcześniej. Intrygujący jest także fakt, że ktoś wcześniej ją utopił, aby przywrócić do życia. Szybko okazuje się, że istotnymi tu są tajemnice antyku, a przede wszystkim dzieła Thorvaldsena i greckiej filozofii, które mają istotny wpływ na rozwikłanie tej zagadki, a nawet są do niej kluczem.

Książka jest tak dobrze napisana, że przyjemnie się ją czyta aż do jej samego końca. Co prawda odkryć mordercę można już w jej połowie, ale za sprawą wielu pobocznych wątków nie zawsze się jest już tego pewnym. Książka ta zagwarantuje czytelnikom bardzo dobrą lekturę, którą watro polecić.

Copyright (c) 2012.