Menu

TEST

Archiwa

„Sekretne życie Rudolfa Hessa” – Stephen McGinty

Czasy II wojny światowej, choć już coraz bardziej odległe, nadal pasjonują. Dla wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć więcej o ludziach odpowiedzialnych za okrutne wydarzenia w Europie w czasach wojny, powinni zapoznać się z pozycją, jaką jest książka napisana przez Stephena McGinty, pod tytułem: „Sekretne życie Rudolfa Hessa”.

Jest to książka, która przypomina o tym, że na wyjaśnienie czeka jeszcze wiele tajemnic z okresu II wojny światowej. Taką też tajemnicą jest ucieczka i dalsze życie Rudolfa Hessa, który w 1940 roku opuścił III Rzeszę i udał się do Anglii. Wiadomo, że Hess opracował projekt, którego realizacja mogła znacząco zmienić losy wojny. Ale co właściwie stało się z tym nazistą wyjaśnia właśnie ta książka. Tutaj także znajdą się opisy osobowości Hessa, jego natury. Jest ona bardzo znaczącą postacią w historii, dlatego też tak bardzo intrygujące jest to, dlaczego nagle postanowił schować się w cień i uciec z państwa, do którego powstania tak bardzo się przyczynił.

Książka ta będzie z pewnością dobrą lekturą dla tych, którzy pasjonują się historią i okresem II wojny światowej. Będzie to także pasjonujące odkrycie zamierzeń Hessa, z którymi nie zgadzał się Hitler. Niewiele brakowało, aby Hess przeszedł do historii jako człowiek, któremu udało się zakończyć wojnę na zachodzie Europy.

Copyright (c) 2012.