Menu

TEST

Archiwa

“Scotland Yard” – Alex Grecian

O Scotland Yardzie  słyszał chyba każdy, tym  bardziej że instytucja ta istnieje przynajmniej od XIX wieku. Dzisiaj ma ona zupełnie inne oblicze, ale warto poznać jej historię, która okazała się dobrym punktem wyjścia dla powieści kryminalnej.

“Scotland Yard” napisana przez Alexa Greciana to świetna powieść kryminalna, która zapowiada się na świetny cykl powieści detektywistycznych. Akcja powieści rozgrywa się w Anglii, a dokładnie w Londynie i akcja książki rozpoczyna się rok po tym, jak nie udało się schwytać terroryzującego mieszkańców Londynu Kuby Rozpruwacza. Po roku od zakończenia śledztwa ginie inspektor Scotland Yardu, a śledztwo w tej sprawie przejmuje dopiero co powołany na funkcję komisarza, Walter Day. Do pomocy jest także przydzielony inspektor Blacker, posterunkowy Hammersmith oraz doktor Kingsley. Książka świetnie się zapowiada, tym bardziej że na pewno na jednej książce się nie skończy.

Fani powieści detektywistycznych będą z pewnością zadowoleni, bo książka ta jest wciągająca i pełna niespodzianek. Połączenie wątku kryminalnego z elementami powieści historycznej tutaj udało się idealnie i warto po tą pozycję sięgnąć. Jest to absolutna nowość, po którą naprawdę można z pełną odpowiedzialnością iść do księgarni.

Copyright (c) 2012.