Menu

TEST

Archiwa

„Schronienie” – Harlan Coben

Akcja trzymająca w napięciu, dobry humor oraz zaskakujące zakończenie, to cechy rozpoznawcze powieści Harlena Cobena. Najnowszą jego książką jest „Schronienie”, thriller, w którym głównymi bohaterami są nastolatkowie, mierzący się z iście dorosłymi problemami.

Głównym bohaterem książki jest Mickey Bolitar, który zmuszony jest przeprowadzić się do znienawidzonego wujka i pójść do nowej szkoły. Tutaj niestety też nie może pochwalić się zbyt dużymi powodzeniami na polu towarzyskim, ponieważ raczej należy do osób, które postrzega większość za wrogów. Na szczęście Mickey zdołał zaprzyjaźnić się z Łyżką oraz Emą. Dodatkowo zainteresował się niezwykle ładną Ashley, która nagle znika i przestaje przychodzić do szkoły. Dwójka przyjaciół pomaga mu w prowadzeniu poszukiwań zaginionej dziewczyny, co w zaskakujący sposób jest związane z Holokaustem oraz historią rodzinną głównego bohatera.

Książka ta jest zdecydowania inna od pozostałych. Większość czytelników uważa ją za powieść młodzieżową, gdyż właśnie główni bohaterowie są w wieku szkolnym. Fabuła książki jest wciągająca i z powodzeniem mogą przy niej dobrze się zrelaksować dorośli, którzy cenią sobie dobrą lekturę.

Copyright (c) 2012.