Menu

TEST

Archiwa

„Rzeka szaleństwa” – Marek Wiśniewski

Nie jest łatwo pisać o manipulacji drugim człowiekiem, tym bardziej gdy chce się ukazać jej dobry i zły wpływ. Udało się to Markowi Wiśniewskiemu, który napisał książkę pod tytułem „Rzeka szaleństwa”.

Bohaterem książki jest Michał Marlowski. Przeciętny mężczyzna, który spośród tłumu nie wyróżnia się niczym. Pracuje w firmie spedycyjnej i pewnego dnia otrzymuje zlecenia przetransportowania barką ze Szczecina do Sieradza bazaltowej rzeźby, która posiada kilkadziesiąt metrów długości. Podróż, którą odbył bohater, wypełniały dziwne wydarzenie, które zostaną w nim do końca życia. Podczas tej podróży działy się zaskakujące rzeczy, których bohaterowie powieści do końca nie potrafili zrozumieć i pojąć. Dodatkowo uczestnicy rejsu mieli niepokojące wizje, wpływające na to, że cała aura rejsu stawała się z dnia na dzień coraz bardziej niepokojąca i tajemnicza, a nawet budząca spory strach. W międzyczasie pojawia się tajemnica, która rośnie wraz z opowieściami innych pracowników o rejsie sprzed lat, który był przerażającym doświadczeniem.

„Rzeka szaleństwa” jest świetnym thrillerem psychologicznym, który trzyma w napięciu już od samego początku. Uczucie to potęguje fakt, że uczestnicy rejsu popadają w coraz większy obłęd, stopniowo zatracając granicę pomiędzy rzeczywistością, a tym co być może tylko im się wydaje. Przez cały rejs utrzymuje się duże napięcie, a dzieje się naprawdę dużo. Wartka i żywa akcja sprawia, że książka wciąga natychmiast od rozpoczęcia lektury. „Rzeka szaleństwa” jest zdecydowanie książką godną polecenia.

Copyright (c) 2012.