Menu

TEST

Archiwa

„Rok nie wyrok” – Piotr Milewski

Truizmów na temat życia jest wiele, chociażby ten, że jest ono nieprzewidywalne. O tym przekonał się na własnej skórze Piotr Milewski, dziennikarz radia ZET, który trafił do amerykańskiego więzienia, bo znalazł się w niewłaściwym miejscu i czasie. Wszystko dokładnie opisał w swojej książce zatytułowanej „Rok nie wyrok”.

Książka „Rok nie wyrok” jest w pewnym sensie relacją z odsiadki, którą zafundowała mu amerykańska policjantka, wciskając do kieszeni handlowe ilości kokainy, które wypadły uciekającym dealerom.  Książka ta ukazuje nadal panującą w Stanach nierówność społeczną, której nadal podlega ludność czarnoskóra. Autor książki obserwował system prawny od środka, przez to, że to właśnie prawo i funkcjonowanie amerykańskich sądów sprawił, że nawet nie miał szansy na prawdziwą obronę. W wyniku tego dostał wyrok, który skazywał go na rok terapii odwykowej, choć wcale do uzależnionych nie należał. Książka jest o braku sprawiedliwości, o podziałach społecznych, o tym jak wygląda ciemna strona życia w Ameryce. Przy okazji z książki można wiele dowiedzieć się o życiu w Nowym Jorku, jego zaletach i wadach.

„Rok nie wyrok” to książka, która trzyma w na pięciu, a poza tym jest książką, która w dosłowny sposób obnaża Amerykę z cukierkowych wyobrażeń o niej. Jest to zapis z rozmów z gangsterami i szemranymi typami, którzy tak jak dziennikarz trafili na przymusowy odwyk. Wbrew tematyce jest to wciągająca publikacja, która dodatkowo jest mistrzowsko napisana.

Copyright (c) 2012.