Menu

TEST

Archiwa

„Rok na Majorce” – Anna Klara Majewska

Lekka i przyjemna lektura z zarysowanymi w niej pięknymi widokami, oznacza pełen relaks podczas urlopu z książką. Dlatego też jeśli wypoczywać, to tylko z książką pod tytułem „Rok na Majorce” autorstwa Anny Klary Majewskiej.

„Rok na Majorce” to doskonała literatura kobieca, pełna dobrego humoru sytuacyjnego i ciętych ripost. Oprócz tego przedstawia majorkańskie pejzaże, dzięki którym można poczuć się jakby właśnie na Majorce się było. Bohaterką książki jest kobieta po przejściach – Magda. Meiszka w Wiedniu, jest architektem wnętrz, ma dziesięcioletniego syna. Niestety po nieudanym małżeństwie i nietrafionym związku z następnym mężczyzną, postanawia wszystko rzucić i wyjechać.  Pomimo protestów najbliższej rodziny postanawia wyjechać i to na Majorkę. Tam też znajduje odpowiedni dla siebie dom, choć wymaga on remontu. Niestety szybko musi znaleźć pracę, aby utrzymać siebie i syna. Udaje jej się zatrudnić w charakterze osoby nadzorującej budowę domu, którą prowadzi jedna z barwnych postaci książki – Martin z Monachium. Życie na Majorce oczywiście wiąże się także z poznawaniem nowych ludzi, którzy są przezabawnymi postaciami, tworzącymi cały koloryt powieści. Wśród nich jest np. ekscentryczny gej Altosa, seksowna Czeszka Ivanka.

Powieść „Rok na Majorce” to bardzo przyjemna lektura. Z pewnością jest idealną na letnie leniuchowanie na urlopie. Jest to książka godna polecenia, tym bardziej że jako literatura obyczajowa jest napisana ze szczególnym uwzględnieniem damskiej części czytelników.

Copyright (c) 2012.