Menu

TEST

Archiwa

„Rok, który zmienił wszystko” – Georgia Bockoven

Powieść psychologiczno-obyczajowa potrafi trzymać w napięciu, a najlepszym potwierdzeniem jest pozycja Georgii Bockoveny pod tytułem „Rok, który zmienił wszystko”. Książka opowiada o tym, jak na dorosłe życie człowieka wpływa jego opuszczenie przez jednego z rodziców.

„Rok, który zmienił wszystko” opowiada historię trzech sióstr opuszczonych przez ojca. Ich sytuacja rodzinna jest o tyle skomplikowana, że siostry się nie znają i dopiero po śmierci ojca milionera, dowiadują się o swoim istnieniu. Autorka ukazała obecną sytuację życiową bohaterek oraz problemy z jakimi się one zmagają. Siostry raczej uwikłały się w trudne związki, będące odzwierciedleniem ich poczucia niskiej wartości. Dodatkowym wątkiem jest postać prawniczki, bliskiej przyjaciółki zmarłego miliardera, która obwieszcza postanowienia trzem siostrom. Niestety jest to osoba, która lubi manipulować innymi i snuć intrygi. Odkrywanie tajemnic z życia sióstr oraz intryg snutych przez prawniczkę buduje spore napięcia i sprawia, że ta powieść psychologiczno-obyczajowa jest niesamowitym wyzwaniem dla czytelnika.

Z pewnością każdy, kto sięgnie po „Rok, który zmienił wszystko” nie będzie zawiedziony. Jest to książka, która również zawiera pewną symbolikę, co dodatkowo uatrakcyjnia jej fabułę. Zdecydowanie jest to książka godna polecenia i przeczytania.

Copyright (c) 2012.