Menu

TEST

Archiwa

„Przemytnik doskonały” – Luca Rastello

Przemyt narkotyków, to jeden z elementów rzeczywistości w jakiej żyjemy. Narkotyki to duże zagrożenie, ale równocześnie niezwykle dochodowy biznes. Książka „Przemytnik doskonały. Czyli jak transportować tony kokainy i żyć szczęśliwie” autorstwa Luca Rastello, a tłumaczenia Mateusza Salwy dokładnie o tym opowiada.

„Przemytnik doskonały” to reportaż ukazujący narkobiznes od wnętrza. Autorowi udało się dotrzeć do przemytników, którzy od lat zajmowali się transportem kokainy i to w wielkich ilościach. W książce zostały ukazane mechanizmy, jakie rządzą tym biznesem, jak również sieć połączeń i kontaktów, dzięki którym ten biznes może funkcjonować. Schemat jest wszędzie ten sam, bo wszędzie w przemyt są zamieszani politycy, osoby znane z działalności charytatywnej, władze i urzędy walczące z narkobiznesem. Reportaż zawiera wiele przemyśleń osób się tym zajmujących, którzy nie kryją wcale jak dochodowym zajęciem są narkotyki. Tytułowy przemytnik opowiada o swojej karierze w przemycie w sposób kontrowersyjny, co dotyczy nie tylko  tego w jaki sposób mówi, ale też i jak się zachowuje. Pomimo tego, że znajduje się w więzieniu, gdyby miał taką możliwość od razu wróciłby do biznesu. W jego przypadku zawiódł człowiek, jego współpracownik – najsłabsze ogniwo w całym interesie.

Książka z pewnością w każdym czytelniku wzbudzi szereg emocji. Należy do tych lektur, które interesują, a przy tym potrafią wzbudzić nawet i gniew. „Przemytnik doskonały” to szczera i prawdziwa opowieść o tym, jak wygląda biznes narkotykowy. Nie ma tutaj zatajania, ani fałszowania rzeczywistości, bo tutaj rzeczy nazywane są po imieniu.

Copyright (c) 2012.