Menu

TEST

Archiwa

„Poślubiona Korporacji” – Marta Rogala

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że gdy lubimy swoją pracę, to tak naprawdę zaliczamy się do grona tych nielicznych szczęśliwców, którzy w zasadzie wygrali los na loterii. Niestety zdecydowana większość nie robi w życiu tego, co by chciała, a wielu z nich można spotkać w korporacjach. Właśnie o pracy w korporacji jest najnowsza książka Marty Rogali, pt.: „Poślubiona Korporacji”.

Bohaterką książki jest młoda kobieta przed 30-tką, Waleria Ross. Jej historię pracy w korporacji poznajemy z zapisków, które przypominają pamiętnik. Bohaterka jest ambitną i piękną kobietą, która od razu zdobywa wymarzoną pracę. To właśnie praca staje się jej całym życiem, wciągającym coraz bardziej wraz z każdym dniem. W zasadzie pracuje na okrągło, mając poczucie, że jest w środku ważnych wydarzeń, ciesząc się że może przyczynić się do czegoś wielkiego. Niestety cały czas poświęcony pracy sprawia, że bohaterka książki szybko oddala się od rodziny i swoich przyjaciół, marząc o wielkiej miłości, która mogłaby w końcu zastąpić jej przelotne romanse. Dodatkowo poświęcając się pracy z każdym dniem staje się od niej coraz bardziej uzależniona. Jest pracoholiczką, która odreagowując codziennie stresy, wieczorem sięga po butelkę wina.

Książka „Poślubiona Korporacji” jest pozycją opisującą dość powszechne zjawisko z naszej codziennej rzeczywistości. Niestety takie zachowania są coraz częstsze i coraz więcej ludzi dostaje się w tryby korporacyjnej pracy. Książka ta w zasadzie nie ma niezwykłej fabuły, ani nie jest zbytnio porywająca, ale jest ważna ze względu na to, że porusza istotny dzisiaj problem. Warto po nią sięgnąć, bo jest na pewno przestrogą przed bezdusznym wykonywaniem swoich zadań oraz przed tym, jak łatwo można zatracić siebie w pracy.

Copyright (c) 2012.