Menu

TEST

Archiwa

„Pokój straceń” – Jeffery Deaver

W czołówce najlepszych thrillerów znajdują się książki Jeffery`ego Deavera, które trzymają w napięciu oraz nie zawiodą koneserów tego gatunku. Najnowszą pozycją jest „Pokój straceń”, w której wciągająca fabuła również nie pozwala oderwać się od książki.

„Pokój straceń” to tym razem thriller z wątkiem politycznym. Detektywi nowojorskiej policji, Lincoln Rhyme i Amelia Sachs jako zgrany zespół otrzymują specyficzne zadanie. Jego wykonanie musi być utrzymane w jak największej tajemnicy, aby wynik prowadzonego dochodzenia był wiarygodny i umożliwiał podjęcie odpowiednich działań. Sprawa jest trudna, a im bardziej detektywi się będą w nią zagłębiać, tym bardziej będzie ona zagmatwana. Dotyczy ona morderstwa Roberto Morena, polityka otwarcie pokazującego swój negatywny stosunek do USA. Decyzja o konieczności zabicia go została podjęta przez Shreve`a Metzgera, który zarządza Krajowymi Służbami Wywiadowczo-Operacyjnymi. Cała sprawa rozegrała się za zgodą prezydenta, dlatego tak ważne jest wyjaśnienie tego, czy zabicie Morena nie było osobistym rozrachunkiem Metzgera. Sprawa jest naprawdę trudna, tym bardziej że do morderstwa doszło na Bahamach w hotelu, w pokoju nazywanym Pokojem Straceń, a dowodów praktycznie nie ma.

Czy uda się detektywom odkryć prawdziwe tło tego morderstwa? Z pewnością będą próbować oraz prowadzić walkę z czasem, tym bardziej że zagrożone są kolejne osoby. Poszukiwania snajpera i udowodnienie Metzgerowi zlecenia morderstwa będzie prawdziwym wyzwaniem, ale jakże  wciągającym dla czytelnika, a co ważniejsze, naprawdę trzymającym w napięciu. Jeśli ktoś chce spędzić wolny czas z naprawdę dobrą lekturą, to zdecydowanie warto sięgnąć po „Pokój straceń”.

Copyright (c) 2012.