Menu

TEST

Archiwa

“Pochłaniacz” – Katarzyna Bonda

Polski kryminał to także bardzo dobra lektura, szczególnie, gdy ich autorką jest Katarzyna Bonda. Pisarka ta potrafi skonstruować ciekawą historię kryminalną, której rozwiązanie to przygoda, w której chętnie uczestniczy czytelnik.

Właśnie tak jest z ostatnią wydaną przez autorkę powieścią kryminalną, którą jest “Pochłaniacz”. Intryga kryminalna jest ułożona w bardzo ciekawy sposób, więc żaden czytelnik nie będzie mógł narzekać na nudę. Dzięki stopniowemu dozowaniu wrażeń i informacji przydatnych do rozwiązania sprawy, ma się naprawdę wiele przyjemności z czytania tej książki. Równie wciągająca jest sama atmosfera powieści, w jakiej osadzone są wydarzenia. Dzięki niej od razu można wsiąknąć w powieściowy świat, tym bardziej że mamy do czynienia z naprawdę intrygującą fabułą. Wszystko zaczyna się od tego, że główna bohaterka, czyli Sasza Załuska – profilerka z zagranicznym doświadczeniem, chce zacząć nowe życie w Polsce. Zaraz po powrocie przychodzi do niej mężczyzna – Paweł Bławicki z prośbą o rozwiązanie nurtującej go sprawy. Otóż pan Paweł podejrzewa, że jego wspólnik (obaj prowadzą znany sopocki klub) dawna gwiazda sceny muzycznej, słynący z wylansowania zaledwie jednego utworu, chce, a przynajmniej planuje jego zabójstwo. Zadaniem Saszy ma być znalezienie dowodów potwierdzających jego przeczucia, co aż takie proste nie będzie. Po pierwsze sprawa ta jest naprawdę skomplikowana, a po drugie ma nawet coś wspólnego ze wspomnianym już przebojem muzycznym.

“Pochłaniacz” to świetna powieść kryminalna. Dzięki dopracowanej w najmniejszych szczegółach fabule, czyta się ją niemal na jednym tchu. Dodatkowym atutem jest sama postać głównej bohaterki, która jest postacią oryginalną i intrygującą. Zdecydowanie książka należy do grona wartych przeczytania, którą szczególnie polecamy.

Copyright (c) 2012.