Menu

TEST

Archiwa

„Pępowina” – Majgull Axelsson

Macierzyństwo, relacje z rodzicami, błędy popełniane w życiu, to tematyka, którą porusza Majgull Axelsson w swojej najnowszej książce, jaką jest „Pępowina”. Jest to prawdziwa aż do bólu opowieść o relacjach międzyludzkich i o tym, jaki mają one wpływ na wychowanie i dalsze życie człowieka.

Bohaterkami „Pępowiny” są kobiety, których życie trudno zaliczyć do udanych i szczęśliwych. Opowiadają one całkowicie szczerze o swoim życiu oraz relacjach rodzinnych. Niejako na swoje towarzystwo zostały skazane przez powódź, która miała właśnie nadejść, gdy znalazły się w restauracji, prowadzonej przez jedną z bohaterek – Minny. Akcja toczy się w małym szwedzkim miasteczku o nazwie Arvika. W powieści oprócz Minny, o swoich losach opowiada także Sally, Marguerite, Ritva oraz Anette. To właśnie one opowiadają o swoich wspomnieniach, przez co autorka tworzy ich bardzo szczegółową charakterystykę. Każdą z nich w życiu spotkały niepowodzenia i każda z nich popełniła błędy, wierząc w to, że postępują najlepiej i adekwatnie do sytuacji.

„Pępowina” to prawdziwie kobieca książka, ale nie należy do prostych i przyjemnych. Jest to raczej pozycja, która bez tajemnic, ale całkowicie wprost porusza temat wychowania, macierzyństwa i relacji z rodzicami. To także próba ukazania znanych z życia codziennego konfliktów, ale też i o samotności, która jest najgorsza dla człowieka. Jest to bardzo wnikliwa książka, o której nie sposób zapomnieć po jej przeczytaniu.

Copyright (c) 2012.