Menu

TEST

Archiwa

„Pasja według św. Hanki” – Anna Janko

Wiele powstało już książek o miłości i zdradzie, ale „Pasja według św. Hanki” jest zupełnie inna. Jest to książką podczas lektury której toczy się egzystencjalną dyskusję ze samym sobą. To książka bardziej o zdradzie niż miłości, która przecież funkcjonuje w życiu codziennym.

Główną bohaterką książki jest Hanka, żyjąca w małżeństwie, w którym już od dawna żar uczuć ma co najwyżej letnią temperaturę. Blisko czterdziestoletnia bohaterka, nie czująca zbyt silnej więzi z mężem, zaczyna dość silnie odczuwać agonię tego związku. W takiej sytuacji przychodzi nowe uczucie, które jest podstawą nowego związku. Wobec tego bohaterka musi podjąć decyzję, z którym mężczyzną pozostanie. Książka jest pełna wahań, rozterek, analizowania, zastanawiania się nad istotą miłości i zdrady.

Jest to pozycja godna polecenia, ponieważ pozwala dokonać swoich własnych przemyśleń na temat miłości i zdrady. Wiadomo, że uczucia te, choć tak bardzo skrajne, to budzą zawsze wiele emocji, dlatego też warto przeanalizować ich wpływ na życie i na to, jakie konsekwencje mogą ze sobą przynieść.

Copyright (c) 2012.