Menu

TEST

Archiwa

„Pamiętnik samobójczyni” – Marzenna Grochowalska

O depresji mówi się dość sporo, ale nie każdy zdaje sobie dobrze sprawę z tego, do czego może ona doprowadzić, gdy chory nie otrzyma w porę pomocy. Książka „Pamiętnik samobójczyni” Marzenny Grochowalskiej jest właśnie opowieścią o tej chorobie.

Książka bardzo dokładnie przedstawia stan, w jakim znajduje się osoba chora na depresję. Dzięki tej książce o wiele łatwiej jest zrozumieć mechanizmy działania człowieka będącego w depresji oraz to, w jaki sposób postrzega on otaczającą go rzeczywistość. Główna bohaterka książki – Magda, to młoda kobieta, której życie zamiast pełne życia i energii jest raczej pełne zrezygnowania i rozpaczy. Magdę poznajemy już po dokonaniu próby samobójczej, kiedy to musi zmierzyć się ponownie z życiem i zacząć wszystko od nowa. W bardzo bezpośredni sposób autorka opowiada o tym wszystkim, co dzieje się w głowie Magdy. Przy okazji jest też w pewnym sensie przewodnikiem po tej chorobie, gdyż ukazuje różne etapy depresji i terapie, pozwalające wrócić do normalnego życia.

„Pamiętnik samobójczyni” to książka z optymistycznym zakończeniem. Dzięki tej lekturze w końcu można dowiedzieć się więcej o depresji i o tym jak można pomóc osobie borykającej się z nią. Jest to książka ciekawie napisana, która napełnia optymizmem i ułatwia zrozumieć to, czym jest depresja.

Copyright (c) 2012.