Menu

TEST

Archiwa

“Operacja Franciszek. Sześć medialnych mitów na temat papieża” – Tomasz Terlikowski

Literatura faktu ma to do siebie, że odnosi się często do ludzi i wydarzeń, które mają duże znaczenie w naszym codziennym życiu. Tak też jest z książką Tomasza Terlikowskiego, która opisuje proces i efekt medialnej kreacji samego papieża Franciszka.

Książka “Operacja Franciszek. Sześć medialnych mitów na temat papieża”, to właśnie analiza tego, w jaki sposób media przedstawiają papieża oraz jak budują jego obraz w przekazie medialnym. Autor skupia też się i na tym, jak my postrzegamy pontyfikat papieża, na wyobrażenie którego tak silny wpływ mają media. Media okrzyknęły papieża jako rewolucjonistę, który wprowadza nowe wartości do Kościoła, którymi jest chociażby ubóstwo. Autor książki podważa ten wizerunek, a tym samym zachęca swoich czytelników do dokładnego przyjrzenia się temu, co pisze i mówi sam papież Franciszek. Tylko dzięki analizie tych wypowiedzi można dojść do tego, jaki jest papież naprawdę i co za tą medialną kurtyną się kryje. Według autora medialny papież Franciszek  jest nieprawdziwy i zmanipulowany, a prawda wygląda nieco inaczej.

Książka “Operacja Franciszek. Sześć medialnych mitów na temat papieża”  Tomasza Terlikowskiego jest dość kontrowersyjną lekturą, po którą powinien sięgnąć każdy, kogo urzekł papież Franciszek. Z pewnością książka ta należy do ciekawych pozycji, których nie można zbagatelizować.

Copyright (c) 2012.