Menu

TEST

Archiwa

„Operacja Dakar. Kulisy najbardziej morderczego rajdu świata” – Jacek Balkan

O Dakarze słyszał chyba każdy, ale nie każdy zdaje sobie sprawę jak bardzo jest to wymagający rajd samochodowy. Ze wszystkimi trudnościami, jakie trzeba podczas niego pokonać, można zapoznać się czytając książkę Jacka Balkana pod tytułem „Operacja Dakar. Kulisy najbardziej morderczego rajdu świata”.

Książka ta jest bardzo interesującą lekturą. Przedstawia w najdrobniejszych szczegółach warunki jakie panują podczas rajdu. To właśnie w niej opisał autor wymagania, jakie stawiane są każdego dnia kierowcom oraz czasami jak wiele muszą oni znieść, aby dojechać do mety. Dzięki tej książce można poznać historię rajdu, zasady uczestnictwa w nim oraz to, dlaczego uważany jest za morderczy. W książce znajduje się wiele wywiadów z najlepszymi kierowcami, którzy już nie raz brali udział w rajdzie. Będzie można w książce zaznajomić się z opiniami Krzysztofa Hołowczyca, Rafała Sonika, który rajd ukończył stając na podium jako jeden ze zwycięzców. W książce znajdzie się także opis tego jakie warunki życia towarzyszą kierowcom, z czego bardzo często nie zdajemy sobie sprawy jak to jest mieszkać choć przez chwilę w Afryce.

Czytając „Operacja Dakar. Kulisy najbardziej morderczego rajdu świata”, można poczuć się jak uczestnik rajdu. Zdecydowanie jest to książka godna polecenia każdemu, kto interesuje się rajdami, a przede wszystkimi tymi w warunkach ekstremalnych. Relacja z Dakaru Jacka Balkana jest książką po którą warto sięgnąć, aby wziąć udział w wielkiej przygodzie.

Copyright (c) 2012.