Menu

TEST

Archiwa

„Odrodzona” – Susan Sontag

Życie znanych osób zawsze budzi wielkie zaciekawienie, tym bardziej jeśli należą oni do grona wielkich indywidualności. Dlatego też tak poczytne stają się ich biografie, w których niejednokrotnie zdradzane są tajemnice i poglądy. Chcąc się dowiedzieć więcej o Susan Sontag warto sięgnąć po książkę pt.: „Odrodzona”, będącą biografią autorki.

Susan Sontag była znaną pisarką, eseistką, miała także wiele wspólnego z filmem. Jej twórczość była dobrze znana na całym świecie, ale już jej życie prywatne nie zawsze należało do tak znanych. Książka ta jest zbiorem zapisków, które robiła Sontag przez całe swoje życie. Zaczęła już w wieku 16 lat i prowadziła, aż do końca. Jej życie należało do burzliwych, chociażby ze względu na swoją seksualność. Sontag po pewnym czasie odkryła swój homoseksualizm, do którego zawsze próbowała określić swój stosunek. Czytając tą książkę można wejść w rolę osoby nadwrażliwej i geniusza oraz poznać cienie i blasku takiego stanu rzeczy.

Książka ta jest ciekawą pozycją, chociażby ze względu na to, że stanowi doskonałą rozrywkę intelektualną, a nawet powiedzieć można, że może być wyzwaniem intelektualnym. Sontag udowodniła, że jest oczytaną kobietą, która potrafi zdobytą wiedzę wykorzystać podczas prowadzonych przez siebie przemyśleń. Druga część książki to już zmagania z jej seksualnością, która stała się dla niej ciężarem, ale też i wyzwoleniem.

Copyright (c) 2012.